Sunday, January 27, 2019

اظهارات کنترل ناشده علی ماجدی و بیرون افتادن اسرار پشت پرده نظاماظهارات کنترل ناشده علی ماجدی و بیرون افتادن اسرار پشت پرده نظام

علی ماجدی سفیر پیشین آلمان، در گفتگو با ایسنا اسرار پشت پرده نظام و از این‌که رژیم ایران نتوانسته در یک سال باقیمانده از ریاست‌ جمهوری اوباما و سیاست های او ، به آرزوهای خود برسد را نمایان کرد:
«یک سال اول اجرای برجام فرصت بسیار خوبی بود‌ ولی متأسفأنه این فرصت را از دست دادیم. کندی دستگاههای مالی و دولتی باعث شد که ما نتوانیم در سال اول که هم‌چنان دموکراتها در آمریکا بر روی کار بودند بهره‌برداری لازم را از این توافق داشته باشیم».
علی ماجدی آب پاکی روی دست برجام اروپایی و spv ریخت و گفت اروپا نمی‌تواند تعاملات خود با آمریکا را قربانی کند.
در قسمتی از این مصاحبه میگوید: «ما باید بپذیریم که دنیا با نوع نگاه ما مشکل دارد.
ما باید نوع نگاه‌مان به دنیا را ‌با توجه به وضعیت بین‌المللی تغییر دهیم و تا زمانی که نوع نگاه‌مان تغییر نکند، این مشکلات هم‌چنان وجود خواهد داشت».
او همچنین اعتراف میکند که هر گاه نظام مذاکره را پذیرفته از سر اجبار بوده است.
نکتهٔ قابل‌ توجه در این مصاحبه این است که تا این تاریخ رژیم ایران زیر بار اتهامات مربوط به اسدالله اسدی،‌ دیپلمات ـ  بمب‌گذار خود نمی‌رفت و می‌خواست کشف بمب را به توطئه‌ای برای تحت‌الشعاع قرار دادن سفر روحانی به اتریش و نیز به‌هم خوردن میز برجام اروپایی نسبت دهد!
اما امروز علی ماجدی دیپلماتی که  دو ماه پیش سفیر ایران در آلمان بوده، می‌گوید: «اروپایی‌ها در مورد ادعاهایی که مطرح کرده‌اند اسنادی آورده‌اند که ما نمی‌توانیم آن را به‌راحتی رد کنیم».
«روابط بین‌الملل مبتنی بر احساسات نیست بلکه مبتنی بر واقعیت است و یک حرکت اشتباه‌ هر‌ چند کوچک می‌تواند این احساس امنیت را از بین ببرد. ما در داخل کشور با موضوعی هم‌چون «عملیات خودسرانه» مواجه هستیم، آیا می‌توانیم منکر شویم که در خارج از کشور نیز نمونه‌ای از این اتفاقات رخ نمی‌دهد؟
‌ما نیاز داریم که یک نوع احساس امنیت و اعتماد نسبت به ایران در دنیا ایجاد کنیم و از انجام مواردی که باعث خدشه‌دار شدن این اعتماد می‌شود پرهیز کنیم».
ترجمه حرف او این است عملیات توسط کسانیکه تمایل ندارند با اروپا معامله انجام شود  به‌صورتی «خودسرانه»انجام شده است.
سوال این است که آیا  انتقال بمب از سوی یک دیپلمات نظام برای انفجار در گردهمایی نیروی مخالف حکومت!؟ و بدون اطلاع خامنه‌ای؟! مگر می‌شود؟!‌
ادعای خودسرانه بودن این نوع عملیات برون‌مرزی و تروریستی، هدفی جز به در بردن کلیت نظام ندارد.
این ادعا در حالی است که وزیر خارجهٔ نظام، محمدجواد ظریف، ۱۴آبان ۹۷ در مجلس علنی رژیم به نمایندگان مجلس گفت بدون گزارش به خامنه‌ای نمی‌توانند آب بخورند.
«مگر ما می‌توانیم در این کشور کاری را انجام دهیم که گزارش ندهیم».
«…مردم ما بدانند کسی در این کشور خلاف قانون کاری انجام نمی‌دهد که اگر انجام دهد باید محاکمه شود چرا که نمی‌شود کشور بدون قانون اداره شود.
…ما آن‌قدر مطالبه‌گری کردیم که رهبری هم در رأس نظام این مطالبه‌گری را با صدای رسا مطرح کردند، اما رهبر معظم انقلاب همزمان گفتند مذاکره‌کنندگان امین هستند، نگفتند که مذاکره‌کنندگان مخفی‌کاری می‌کنند. بارها به شما فرمودند من چیزهایی را می‌دانم و خبرهایی را دارم و جزییات را از مذاکرات می‌دانم که شما نمی‌دانید؟
…ریز مطالب را خدمت ایشان عرض کردیم، این‌طور نیست که ما خواسته باشیم خلاف منویات رهبری کاری کنیم».
قسمت جالب این مصاحبه آنجاست که او می‌گوید اگر کسان دیگری غیر از رژیم مسئول این بمب‌گذاری بوده‌اند مثلاً مجاهدین، باید بتوان آن را اثبات کرد.
اما
طبق روش‌های شناخته‌شدهٔ رژیم در موارد قبلی، یک روز از اظهارات ماجدی نگذاشته وزارت‌خارجه اعلام کرد:
«دیدگاه‌های ارائه‌شده توسط سفیر قبلی در آلمان نظرات شخصی او بوده و دیدگاههای وزارت امور خارجه به‌شمار نمی‌رود».
اگر تکذیب نمی‌کرد طبعاً آبرومندانه‌تر بود.
این شتاب‌زدگی و ناپختگی در تکذیب نشان‌دهندهٔ بیرون افتادن برخی اسرار پشت‌پرده است در اظهارات کنترل‌نشده برخی مهره‌هاست.

پیش بسوی قیام  سراسری ، ما بر اندازیم#  کانونهای شورشی در شهرهای ایران #  
اعتصاب واعتراض و تظاهرات#  سرنگونی رژیم  #  اتحادوهمبستگی  
   مرگ_بر_دیکتاتور   #IranRegimeChange  مطالب ما را در وبلاک خط سرخ مقاومت 

ودر توئیتر @bahareazady دنبال کنید

No comments:

Post a Comment