۱۳۹۷ اسفند ۶, دوشنبه

دولت آلمان از تحریم‌ علیه نیکلاس مادورو حمایت می‌کند


دولت آلمان از تحریم‌ علیه نیکلاس مادورو حمایت می‌کند


مقام‌های رسمی دولت آلمان اعلام کردند به دلیل سرکوب معترضان توسط دولت ونزوئلا از وضع تحریم‌ علیه نیکلاس مادورو و نزدیکان او حمایت می‌کنند. ماریا آدبار، سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان روز دوشنبه در یک نشست خبری مواضع جدید دولت آلمان در برابر دولت ونزوئلا را اعلام کرد. به گفته او «دولت آلمان طرفدار وضع تحریم‌هایی است که مردم ونزوئلا را به سختی نیندازد.»
مادورو پیش از این اعلام کرده بود که کمک‌های بین‌المللی به ونزوئلا بخشی از یک کودتا است. پس از اینکه خوان گوایدو، رییس مجلس ونزوئلا خودش را رییس‌جمهوری موقت خواند اوضاع در ونزوئلا وارد مرحله تازه ای شده است.
آمریکا، پارلمان اروپا و بسیاری کشورهای اروپایی خوان گوایدو را به عنوان رییس‌جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت شناخته اند.
درگیری مخالفان با نیروهای دولتی در کاراکاس، پایتخت ونزوئلا و دیگر شهرها ادامه دارد. دولت نیکلاس مادورو تدابیر امنیتی ویژه‌ای در مرزهای این کشور با کلمبیا و برزیل برقرار ساخته است. کلمبیا یکی از مرزهایی است که قرار است کمک‌های بشردوستانه از آنجا وارد خاک ونزوئلا شود.
رئیس‌جمهوری ونزوئلا مخالف ارسال «کمک‌های» آمریکا و متحدانش به این کشور است و می گوید که هدف واشنگتن تضعیت دولت و حاکمیت در ونزوئلا است. کشورهایی چون چین، روسیه، ترکیه و ایران مخالف هرگونه دخالت در ونزوئلا هستند.
خوان گوایدو، رئیس جمهوری خودخواندۀ ونزوئلا تا کنون بارها در سخنانش به نظامیان این کشور وعده داده است که در صورت رها کردن نیکلاس مادورو و نافرمانی از او، از بخشش و حمایت‌های قانونی دولت موقت برخوردار خواهند شد

پیش بسوی قیام   سراسری ، ما بر اندازیم#  کانونهای شورشی در شهرهای ایران #  
اعتصاب واعتراض و تظاهرات#  سرنگونی رژیم  #  اتحادوهمبستگی  
   مرگ_بر_دیکتاتور   #IranRegimeChange  

مطالب ما را در وبلاک خط سرخ مقاومت ودر توئیتر @bahareazady دنبال کنید

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر