Thursday, November 21, 2019

قیام و اعتراض سراسری مردم ایران ، با شعار مرگ بر دیکتاتور، گفتگو با محمد حیاتی
قیام و اعتراض سراسری مردم ایران ، با شعار مرگ بر دیکتاتور، گفتگو با محمد حیاتی


قیام و اعتراض سراسری مردم ایران ، سومین روزش را، پرتوان و پرخروش و با نثار بیدریغ جانهای جوانان شهرهای سراسر کشور،‌ پشت سر گذاشت. قیامی که از روز جمعه۲۴آبان، تهران و ۹۳شهر در سراسر کشور را درنوردیده و لرزه سرنگونی را بر سراپای رژیم افکنده است. اما برای استمرار این قیام، تا پیروزی و سرنگونی آخوندها، چکار باید کرد؟ رمز پایداری و همبستگی مردم، در برابر توطئه‌ها و اقدامات سرکوبگرانه رژیم چیست.؟ آقای محمد حیاتی درگفتگویی با تلویزیون ایران آزاد ضمن بررسی شرایط قیام به سئوالات نیز پاسخ میدهد.

محمد حیاتی: واقعیت این است که ظاهرا مسئله بنزین بود ولی مردم به سرعت از بنزین عبور کردند و کل نظام را زیر علامت سوال بردند، خیابانه و میادین را به صحنه جنگ تبدیل کردند، به تمامی مراکز غارت و سرکوب از مراکز نظامی و کلانتری‌ها تا بانکها را به آتش کشیدند. این حرکت انقلابی در امسال قابل قیاس با سال ۹۶ نیست، در کیفیت بالاتر با کمیت و کیفیت بسیار عالی‌تربود. اگر شما برآوردی بکنید از آنچه که در دو هفته سال ۹۶ اتفاق افتاد در یک روز خیلی بیشتر از آن بود، اجازه بدهید به جوانانی که به این سرعت از بنزین عبور کردند و کلیت نظام را نشانه رفتند دورد بفرستم. رژيم بسیار بسیار متزلزل بود، به این سادگی‌ها نمیتوانست این تصمیم را بگیرد، مدتها است در دنبال گران کردن بنزین بود. در مجلس و بقیه ارگانهای خودش بدنبال این بود، علیرغم همه اختلافات آخر سر این را گردن خامنه‌ای انداختند، او هم بارها گفت من تخصص ندارم و نمیدانم ولی سه قوه تصمیم گرفتند و من تایید کردم.بایدگفت تو که تخصص نداری چرا تایید کردی؟ به مجلس دست نشانده خودت واگذار کن!!! به مجمع تشخیص مصلحت خودت واگذار کن!!. توان این را هم نداشت از آنان بخواهد. سوال این است تو که تخصص نداری و وارد میشوی، در آنجاهای که میدانی چرا وارد نمیشوی؟ مگر روحانی یک ماه پیش به صحنه نیآمد و گفت میلیاردها دلار اختلاس نمیدانیم چه شده؟ تو این را نمیدانستی؟ اینجاها که به نفع مردم است وارد نمیشود و میدانی!! آنجای که تخصص نداری و بر علیه مردم است وارد میشوی؟ این تناقضی است که دارد. وقتی به مقامات رژ‌يم نگاه بکنیم می‌بینیم چقدر متزلزل هستند، یکی موافق و دیگری مخالف و دائما بهم ریخته هستند.
توئیت محمود صادقی نماینده تهران، سناریو اصلاح قیمتها حداقل طی سه جلسه در ماههای اخیر بررسی و با مخالفت قاطبه نمایندگان مجلس از طیف‌های مختلف روبرو شده بود، برغم مخالفت مجلس افزایش قیمت بنزین پس از طرح پاره‌ای از اختلافها در جزئیات آنها نهایتا به تصویب سران ۳ قوه رسید، میخواهد زمینه برای عقب نشینی را آماده کند، امروز پیام آقای مسعود رجوی را شنیدیم گفتند آقای خامنه‌ای تو مجبور هستی عقب نشینی کنی تا راه قیام مردم را بیشتر باز بکنی!! نمونه دیگر آخوند منتظری دادستان کل تظاهرات کنندگان را اخلالگر نامید، شب گذشته خامنه‌ای وارد قضیه شد و مفهوم نظام دزد و غارتگری را به بخوبی نشان داد.

کلیپ کنفرانس

در ahar iran@ مارا در توئیتر  دنبال کنید 
پیش بسوی قیام   سراسری ، ما بر اندازیم#  کانونهای شورشی در شهرهای ایران #  
اعتصاب واعتراض و تظاهرات#  سرنگونی رژیم  #  اتحادوهمبستگی  
   مرگ_بر_دیکتاتور  ge#IranRegimeCha
No comments:

Post a Comment